Hizmetler

Norm Additive'in ürünleri müşteri talep ve isteklerine göre şekillenmekte olup son ürünlerden prototiplere kadar geniş yelpazede değişmektedir. Müşterilerimize hem metal hem de plastik parçalarda ileri eklemeli imalat yöntemleri ile çözüm sağlamaktayız.

Hizmetler

01

Tasarım

  • Eklemeli imalat için tasarım (DfAM)
  • Tasarım optimizasyonu/hafifletme
  • Fonksiyonel tasarım
  • Maliyet azaltma

Eklemeli Üretim için Tasarım (DfAM), 3B yazıcılar kullanarak üretilebilirlik için tasarım yapma sanatı, bilimi ve becerisidir. Geleneksel imalattan farklı olarak, bu eklemeli tasarım süreci, mühendislere ağırlık ve malzeme tüketimini azaltırken daha karmaşık şekiller ve üretim parçaları yaratma gücü verir. Norm Additive mühendislik, optimizasyon, parça konsolidasyonu ve hafifletme çalışmalarında son teknoloji yazılım ve araçları kullanmaktadır.

Yol Haritamız

 

02

Metal Eklemeli İmalat

Lazer toz yataklı eklemeli imalat teknolojisi ile

  • Prototip üretimi
  • Düşük adetli üretim
  • Seri üretim

Metal eklemeli imalat veya metal 3D baskı, toz veya tel formundaki hammaddeyi bir ısı kaynağı (lazer veya elektron ışını gibi) kullanarak ergitmek ve bir parça üretmek için katmanlar halinde biriktirmek üzere kullanılan bir eklemeli imalat teknolojisidir. Norm Additive şu anda, alüminyum alaşımlı ve paslanmaz çelik parçalardan parçalar üretmek için endüstriyel ve üst düzeyde denetime tabi Concept Lazer sistemlerinde Doğrudan Metal Lazer Eritme (DMLM) Lazer Toz Yatak Füzyonu (L-PBF) teknolojisini kullanmaktadır.

03

Polimer Eklemeli İmalat

HP firması tarafından geliştirilen Multi Jet Fusion(MJF) teknolojisi, toz halindeki polimer hammaddeyi sıvı formda bulunan bağlayıcılar kullanarak katı model oluşturması üzerine geliştirilmiş bir üretim yöntemidir.

Katmanlar halinde eş zamanlı birden fazla parçayı üretebilen, HP MJF teknolojisi ile sınıfında en iyi izotropiye sahip, hızlı, kaliteli, fonksiyonel ve düşük maliyetli parçaları üretilmektedir.

Diğer teknolojilerde kullanılan destekli imalatların aksine herhangi bir destek yapısı kullanmadan karmaşık geometrilere sahip parçaları yüksek hassasiyetle üretebilmektedir. Bu özellik sayesinde konvensiyonel yöntemlerle üretilmesi mümkün olmayan geometrilerin imalatını mümkün kılar ve tasarım esnekliği sağlamaktadır.

Polimer Eklemeli İmalat Sistemlerimiz

04

Eğitim ve Danışmanlık

Norm Additive endüstri profesyonelleri, mühendisler, araştırmacılar, A.M. uzmanları ve ekip liderleri/yöneticilerine önceden hazırlanmış veya ihtiyaca göre oluşturulmuş müfredat ve programlarını kullanarak tüm eklemeli imalat teknolojiler, eklemeli imalat için tasarım ve malzeme bilimi konularında hizmet sağlamaktadır.

Eğitim programlarımız eklemeli imalat alanında hedef gruplara ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre özel olarak kurgulanmıştır.

Eğitim Programlarımız
İletişim Formu

05

Yazılım

Norm Additive, çeşitli eklemeli imalat teknolojileri için özgün ve çığır açan maliyet analizi, eco-DfAM, malzeme seçimi ve risk analizi yazılımları geliştirmektedir.

Patentlerimiz

 

Bize Ulaşın

Eklemeli imalat alanında sunduğumuz ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

İLETİŞİM FORMU