Hizmetler

Norm Additive'in ürünleri müşteri talep ve isteklerine göre şekillenmekte olup son ürünlerden prototiplere kadar geniş yelpazede değişmektedir. Müşterilerimize hem metal hem de plastik parçalarda ileri eklemeli imalat yöntemleri ile çözüm sağlamaktayız.

Hizmetler

01

Tasarım

  • Eklemeli imalat için tasarım (DfAM)
  • Tasarım optimizasyonu/hafifletme
  • Fonksiyonel tasarım
  • Maliyet azaltma

Eklemeli Üretim için Tasarım (DfAM), 3B yazıcılar kullanarak üretilebilirlik için tasarım yapma sanatı, bilimi ve becerisidir. Geleneksel imalattan farklı olarak, bu eklemeli tasarım süreci, mühendislere ağırlık ve malzeme tüketimini azaltırken daha karmaşık şekiller ve üretim parçaları yaratma gücü verir. Norm Additive mühendislik, optimizasyon, parça konsolidasyonu ve hafifletme çalışmalarında son teknoloji yazılım ve araçları kullanmaktadır.

Yol Haritamız

 

02

Metal Eklemeli İmalat

Lazer toz yataklı eklemeli imalat teknolojisi ile

  • Prototip üretimi
  • Düşük adetli üretim
  • Seri üretim

Metal eklemeli imalat veya metal 3D baskı, toz veya tel formundaki hammaddeyi bir ısı kaynağı (lazer veya elektron ışını gibi) kullanarak ergitmek ve bir parça üretmek için katmanlar halinde biriktirmek üzere kullanılan bir eklemeli imalat teknolojisidir. Norm Additive şu anda, alüminyum alaşımlı ve paslanmaz çelik parçalardan parçalar üretmek için endüstriyel ve üst düzeyde denetime tabi Concept Laser sistemlerinde Doğrudan Metal Lazer Eritme (DMLM) Lazer Toz Yatak Füzyonu (L-PBF) teknolojisini kullanmaktadır.

Metal Eklemeli İmalat Sistemlerimiz

03

Polimer Eklemeli İmalat

HP firması tarafından geliştirilen Multi Jet Fusion(MJF) teknolojisi, toz halindeki polimer hammaddeyi sıvı formda bulunan bağlayıcılar kullanarak katı model oluşturması üzerine geliştirilmiş bir üretim yöntemidir.

Katmanlar halinde eş zamanlı birden fazla parçayı üretebilen, HP MJF teknolojisi ile sınıfında en iyi izotropiye sahip, hızlı, kaliteli, fonksiyonel ve düşük maliyetli parçaları üretilmektedir.

Diğer teknolojilerde kullanılan destekli imalatların aksine herhangi bir destek yapısı kullanmadan karmaşık geometrilere sahip parçaları yüksek hassasiyetle üretebilmektedir. Bu özellik sayesinde konvensiyonel yöntemlerle üretilmesi mümkün olmayan geometrilerin imalatını mümkün kılar ve tasarım esnekliği sağlamaktadır.

Polimer Eklemeli İmalat Sistemlerimiz

04

Ürünler

Norm Additive, GE Additive markasının satış temsilcisi olarak bu marka altında üretilen Concept Laser ve Arcam eklemeli imalat sistemlerinin; bu sistemlerin tüm yedek parça ve aksesuarlarının ve AP&C hammaddelerinin (metal tozları) Türkiye’deki tek yetkili satıcısıdır. Norm Additive ayrıca GE Additive ile imzaladığı servis sözleşmesi kapsamında bölgede kurulu olan tüm Concept Laser ve Arcam sistemlerinin bakım, onarım ve servis hizmetlerinin tek yetkili sağlayıcısıdır.

Makinelerimiz

05

Eğitim ve Danışmanlık

Norm Additive endüstri profesyonelleri, mühendisler, araştırmacılar, A.M. uzmanları ve ekip liderleri/yöneticilerine önceden hazırlanmış veya ihtiyaca göre oluşturulmuş müfredat ve programlarını kullanarak tüm eklemeli imalat teknolojiler, eklemeli imalat için tasarım ve malzeme bilimi konularında hizmet sağlamaktadır.

Eğitim programlarımız eklemeli imalat alanında hedef gruplara ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre özel olarak kurgulanmıştır.

Eğitim Programlarımız
İletişim Formu

06

Yazılım

Norm Additive, çeşitli eklemeli imalat teknolojileri için özgün ve çığır açan maliyet analizi, eco-DfAM, malzeme seçimi ve risk analizi yazılımları geliştirmektedir.

Patentlerimiz

07

Servis ve Yedek Parça

GE Additive Türkiye satış ve yetkili servis anlaşması kapsamında Türkiye’de bulunan GE Additive ve Consept Lazer markalı tüm makinelerin servis ve yedek parça desteğini sağlamaktayız. Tüm servis personellerimiz alanında deneyimli olup gerek sahada gerekse uzaktan müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefler.

Norm Additive’in müşterilerine yönelik sorumluğu ilk bağlantı kurulmasıyla başlar ve durmaksızın devam eder.

Destek faaliyetlerimiz arasında garanti onarımı, makine yazılım / mekanik yükseltme, sorun giderme, tesis hazırlığı doğrulaması, yedek parça temini ve diğer birçok hizmet yer alır. Müşterilerimiz, makinelerinde karşılaştıkları tüm zorluklar için, 7/24 teknik ve teknik olmayan desteğimize güvenebilirler.

08

Ham madde

Norm Additive olarak, yüksek işlenebilirliğe, mükemmel akışkanlığa ve maksimum yoğunluğa sahip küresel metal eklemeli imalat tozları sağlıyoruz. Toz tedarikçimiz AP&C, gelişmiş plazma atomizasyon toz üretim teknolojisine (APA), test ve kalite standartlarındaki uzmanlığıyla birleştirmektedir. Bu, daha az kusur, daha verimli işleme ve üstün kalite anlamına gelir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Bize Ulaşın

Eklemeli imalat alanında sunduğumuz ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

İLETİŞİM FORMU