Hakkımızda

İleri teknoloji ve mühendislik yatırımlarımız ile sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyoruz.

HAKKIMIZDA Norm Holding Hakkında

4000’i aşkın çalışan, 24 şirket, 20 üretim ve 15 satış ve lojistik merkezi ile 9 farklı ülkede ulusal ve uluslararası pazarlarda bağlantı elemanları, pazarlama ve ticaret, teknoloji, eklemeli imalat, kalıp ve sac şekillendirme, talaşlı imalat, kimya, makine ve otomasyon, sıcak dövme, tarım ve gıda alanlarında faaliyet göstermekteyiz.

Faaliyet Raporu

Norm Additive Hakkında

2021 yılında kurulan Norm Additive, bir Norm Holding şirketidir. Otomotiv sektörünün yerli ve yabancı OEM ve Tier 1 firmaları başta olmak üzere beyaz eşya, havacılık, makine imalatı, genel imalat ve medikal sektörlerindeki firmalara eklemeli imalat teknolojileri alanında üretim ve mühendislik hizmetleri vermektedir.

Norm Additive, 9 kişilik uzman ekibi ile 1.200 m² üretim alanında metal L-PBF ve polimer MJF, SLS ve SLA teknolojileri ile ardıl işlem ekipmanları ve mühendislik yazılımları ile hizmet vermektedir.

Misyonumuz

Norm Holding çatısı altında güncel imalat teknolojisinde yer alarak imalat yeteneğimize yeni bir kas kazandırmak, faaliyetlerimize değer katmak, niş üretim taleplerini karşılamak, eklemeli imalat konusunda Ar-Ge ve üretimde ilk 5 firma arasına girmek, eklemeli imalat ile entegre yenilikçi imalat yöntemlerini araştırmak ve uygulamaya dökmek, ülkemize ulusal çıkarlar anlamında değer katmaktır.

Vizyonumuz

Farklı sektörlere özel ve adet sınırı olmayan üretim talepleri sunabilen, disipline ait konuda know-how üreten, inovasyon ve uygulamayı tek bir potada eritmiş, sektörün ömür-hafiflik ihtiyaçlarına cevap verebilen uluslararası ortak bir şirket olmaktır.

Değerlerimiz

 • Akılcı çalışırız.
 • Hız ve kalite odağımızdır.
 • Müşterimize esneklik kazandırırız.
 • Sektörü sürekli ileri taşırız.
 • Ar-Ge odaklı çalışırız.
 • Özgünlük hedefleriz.
 • İnovasyona önem veririz.
 • Ulusal çıkarlara hizmet ederiz.

Hedeflerimiz

Norm Additive’ in amacı, eklemeli imalatın tasarım ve üretim yeteneklerini kullanarak geleneksel üretim teknolojileriyle üretilemeyen parçaları üretmek ve/veya geleneksel üretim teknolojilerinin getirdiği geometrik kısıtlamaları ortadan kaldırmaktır. Verimliliği artırmak, hammadde kullanımını azaltmak, özelleştirilmiş parçaların düşük adetli üretimi için maliyet avantajı sağlamak, üretim ve tedarik sürelerini kısaltmak, ülkemize eklemeli imalat teknolojileri alanında milli bir üretim ve mühendislik kabiliyeti kazandırmak şirketin ana hedefleridir.

Kalite Politikamız
 1. Norm Additive olarak, Müşteri ve çalışan memnuniyeti odaklı, üretim ve hizmet anlayışı sağlamak için; Risk odaklı yaklaşım ve sıfır hata felsefesi ile hataları oluşmadan önleyerek ve yapılan hataların tekrarlanmaması için gerekli tedbirleri alarak, kalite yönetim sistemini sürekli iyileştirmek,
 2. Müşteri özel istekleri çerçevesinde; uygulanabilir tüm şartları karşılayarak, müşterilerimize tam ve doğru hizmet vermek,
 3. İleri imalat teknikleri ile ilgili gelişen teknolojiyi yakından takip etmek ve bununla birlikte çalışanlarımıza sürekli eğitim vermek,
 4. Müşterilerimize tam ve doğru hizmet vermek amacı ile tedarikçi firmalarla birlikte sürekli gelişmeyi hedeflemek ve bu görüye sahip tedarikçi firmalarla çalışmak Kalite politikamız olarak belirlenmiştir


Sahip olduğumuz kalite belgelerimiz

Ar-Ge & İnovasyon

Eklemeli imalat teknolojisi hem mühendislik hem de üretim yöntemi olarak inovasyon temeline oturmaktadır. Norm Additive müşteri çözümleri için yapmış olduğu özgün tasarımlar ve teknoloji iyileştirmeleri ile Ar-Ge ve inovasyon’a odaklanmış bir mühendislik firmasıdır. Bu amaçla müşterilerimizin ürünlerinde maliyet azaltmak ve aynı zamanda performans iyileştirmeleri sunmak için teknik problemlerin sınır şartlarını doğru tespit ederek müşterilerimize inovatif çözümler sunmaktayız. Müşteri odağımıza paralel olarak, teknolojimizi daha iyi anlamak ve maliyetlerimizi doğru hesaplayarak rekabetçi bir şekilde pazarda yer almak amacıyla yazılım çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Kurulduğumuz ilk yıl kendi geliştirdiğimiz metal ve polimer eklemeli imalat sistemlerindeki maliyet ve risk hesaplama yazılımı için patent başvurusu gerçekleştirilmiştir. Ayrıca farklı uygulamalar için kendi geliştirdiğimiz özel bir latis yapı tasarımımız da pek çok farklı uygulamada başarılı sonuçlar vermiştir.

Yol Haritamız

Norm Eklemeli İmalat İş Modeli

2022
Tasarım Ortağı

Eklemeli imalata uygun tasarım/ Hafifletme/ Fonksiyonel tasarım/ Maliyet azaltma

Metal Üretimi

Prototipleme/ Düşük adetli üretim/ Seri üretim

2023
Polimer Üretimi

Prototipleme/ Düşük adetli üretim/ Seri üretim/

Entegre Üretim Ekosistemi

Eklemeli İmalat/ İkincil işlem/ Isıl İşlem/ CNC Hatları

2024
Online Baskı Hizmetleri

Web üzerinden tasarım yükleme/ Tekliflendirme/ Üretim

2025
Veriye Dayalı Tam Otomatik Eklemeli Üretim

Eko-DfAM/ Enerji Performans Değerlendirme/ Dijital İkizleme

Norm Eklemeli İmalat Üniversitesi

Eğitim programları/ Eklemeli imalat teknolojileri/ Eklemeli imalat tasarımı/ Eklemeli imalat üretimi

2026
Ar-Ge Merkezi

Eklemeli İmalat Mükemmelliyet Merkezi

Eklemeli İmalatta Genç Uzmanlar

Eklemeli İmalat için İnovasyon Merkezi/ Gençler için Baskı Hizmeti/ Tasarım Lab./ Baskı Lab./ Workshoplar

2027
DEVAMI İÇİN KAYDIRIN

Ekibimiz

Dr. Cenk Kılıçaslan
Dr. Cenk Kılıçaslan Eklemeli Üretim İş Birimi Direktörü

Ph.D. – Makine Mühendisliği

Dr. Doğuş Zeren
Dr. Doğuş Zeren Eklemeli İmalat Üretim ve Malzeme Mühendisi

Ph.D. - Malzeme Bilimi ve Mühendisliği

Korhan Ondoğan
Korhan Ondoğan Eklemeli İmalat Tasarım Uzmanı

B.Sc. – Tasarım ve Konstrüksiyon Mühendisliği

Bülent Horuz
Bülent Horuz Eklemeli İmalat Üretim ve Malzeme Mühendisi

B.Sc. – Mekatronik Mühendisliği

Aykut Öğüt
Aykut Öğüt Eklemeli İmalat Saha Servis Mühendisi

B.Sc. – Makine Mühendisliği

Alper Gelişigüzel
Alper Gelişigüzel Eklemeli İmalat Destek Sorumlusu

B.Sc. – İşletme

Tankut Taşdelen
Tankut Taşdelen Eklemeli İmalat Üretim ve Malzeme Mühendisi

DEVAMI İÇİN KAYDIRIN
Yol Haritamız

Pazarlama Ortağı Bölümü

2022
Metal Yazıcılar

Satış, Bakım ve Tanıtım Hizmetleri

Polimer Yazıcılar

Satış, Bakım ve Tanıtım Hizmetleri

2023
Eklemeli İmalat Programları

Satış, Bakım ve Tanıtım Hizmetleri

DEVAMI İÇİN KAYDIRIN

Ekibimize Katıl

Eklemeli imalat alanındaki inovatif çözümlerimiz ve alanında uzman ekibimiz ile sektöre ve geleceğe değer katmak için çalışıyoruz.

Hayatı kolaylaştıran ve geleceğe yön veren Norm Additive ekibimizin bir parçası olmak için açık pozisyonlara göz atabilirsin.

Açık Pozisyonlar