Yarım asırlık Norm’a startup dinamizmi

20/03/2023 MEDYA MERKEZİ
Yarım asırlık Norm’a startup dinamizmi

Farklı sektörlerde yarım asrı geride bırakan deneyimi olan Norm Holding, dijitalleşme ve eklemeli imalatta faaliyet göstermek için klasik şirket yerine startup’ı seçti. Norm Holding, imalatta yer almak isteyen diğer startupların da odağına girdi.

Yeni nesil girişimcilik, sadece yeni neslin değil, köklü sanayi gruplarının da tercihi. Türkiye’de imalatın farklı alanlarında öncülük üstlenen pek çok kuruluşun hem şirket içi girişimciliği desteklediğine hem de startuplara yatırım yoluyla inovasyonlarını artırdıklarına yönelik gelişmeler her geçen gün artıyor.

Bunlardan biri de Norm Holding. Yarım asrı geride bırakan holding 4 binin üzerinde çalışanı, 24 şirketi, 18 üretim, 15 satış ve lojistik merkezi ile bağlantı elemanları, pazarlama ve ticaret, teknoloji, eklemeli imalat, kalıp ve sac şekillendirme, talaşlı imalat, kimya, makine ve otomasyon, sıcak dövme, tarım ve gıda alanlarında faaliyet gösteriyor. Otomotiv ana ve yan sanayi başta olmak üzere yedek parça, beyaz eşya, elektronik, mobilya, inşaat ve makine sektörlerine yönelik ürünleri Türkiye’nin yanı sıra Kanada, ABD, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, Polonya, Romanya ve Çin’de rağbet görüyor. İşi hızlandırdı İmalat ve ticaret hayatının içinde bunca köklü geçmişi ve sağlam bağlantıları varken dijitalleşme ve eklemeli imalat alanlarında faaliyet göstermek için klasik şirket kurmak yerine iki startup ile ilerlemeyi tercih etmiş. Böylece her iki alanda çok daha hızlı yol almış.

Teknoloji ve dijital dönüşüm faaliyetleri yürüten Norm Digital ile eklemeli imalat startup’ı Norm Additive’ın dinamizmini Norm Holding CEO’su Nedim Uysal anlatıyor: “Norm Additive sektörde kısa sürede elde ettiği mühendislik ve üretim başarıları ile birçok teknoloji geliştiricinin ve üretimde yer almak isteyen çoğu start-up’ın dikkatini çekti.

HABER DETAY